Öztürk İnşaat Afrikada Aldığı Yeni İnşaatlar İçin Eleman Arıyor


Afrika’daki yatırımlarıyla dünyanın en büyükleri arasına giren inşaat firması Öztürk Holding Afrikada aldığı yeni inşaatlar için eleman ariyor.

Afrika’da yaptığı yatırımlarla ‘Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi’ listesine 18’inci sıradan giren Öztürk İnşaat, İstanbul’da yatırım yapacak. 10 yıldır Afrika’yı merkez üssü seçen şirket Kamerun’da geçen yıllarda kazandığı 740 milyon dolarlık duble karayolu projesi icin ilave eleman aramaya başladı.Ayrıca 100 bin Endonezya hacısına hitap edecek 1.3 milyar dolarlık otel tarzı bir kompleks yapımıda devam etmekte.

İnşaat sektöründe dünyada ikinci sırada yer alan Türk müteahhitler, yeni projelere imza atmayı sürdürüyor. Geçen yıllarda Türkiye ziyaretinde “Kamerun’da köprüler, barajlar, havaalanı ve demiryolları gibi altyapı projelerine ihtiyaç var. Türk işadamları olarak bütün bu yatırımlara siz de katkı sağlayabilirsiniz” diyen Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya’nın bu çağrısını yanıtsız bırakmayan Öztürk Holding geçen yıllar yürüttüğü ihale sürecini sonuçlandıp 740 Milyon dolar bütçeli Double Karayolu Projesi’ne imza atmıştı.
 
Dokuz yıldır Afrika kıtasında birçok projeye imza atan Öztürkler Holding, 580km’lik Ebolowa- AkomIı – Krıbı ve Bertourı-Kentzou Double Karayolu Projesi ile Kamerun’un güney batısıyla kuzey doğusunu birbirine yakınlaştıracak.

Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk: “Afrika ülkeleri bilindiği üzere uzun yıllardır yatırım yapılmayan ve teknolojisinin oldukça gerisinde kalmış bölgelerdir. Bu sebeple, tüm Afrika ülkelerinin kalkınması ve ekonomilerinin gelişmesinde en önemli unsur karayolları ağlarının sağlıklı bir şekilde örülmesi ile mümkündür. 189KM – 193KM – 198 KM olarak toplamda 3 faz olan projenin 1 etabını tamamladık. Öztürkler Holding olarak Türkiye’den ayrı bir kıtada Türk mühendisliğini o ülkelere tanıtmak ve bizden sonraki nesillere doğru referanslar bırakma ilkemizle Afrika’da hizmetlerimize devam ediyoruz. Teslim süremizi 60 ay olarak belirlediğimiz projemiz anahtar teslim olup, sanat yapıları içermemektedir. Afrika ülkelerinde üretim olmadığı için tüm kullanılacak olan malzeme ve ekipmanlar Türkiye’den tedarik edilecek. Bu vesileyle ülkemizin inşaat sektörüne de ciddi katkılar sağlayan Ebolowa- AkomIı – Krıbı ve Bertourı-Kentzou Double Karayolu Projesi, Türkiye’de ki diğer oyuncular için de Afrika pazarına giriş bileti niteliğinde” dedi.

Öztürk Holding inşaat branşında devam eden projelerinde devamlı bir eleman akışı olmakta her geçen gün büyüyen işlerinde yardımcı elemanlara ihtiyaç duymakta ve bunun içi Öztürk Holding kariyer sitesinde bünyesinde çalışmak isteyen iş arkadaşlarına cv göndermelerini istemekte.Bu cv ler insan kaynakları tarafından değerlendirilmektedir.İhtiyaç halince cv lere bakılarak başvuranlara geri dönüş sağlanarak aradığı şartalara uyanlar işe çağrılmaktadırlar.

Bu işlere başvurmak için cv nasıl hazırlanır makalesini okumak için tıklayın.

Öztürk Holding sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Devam eden projeler ve irtibat mail adreslerine  diğer yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz noktayı tıklayıp sorumlu kişinin mail adresine ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1UkNzfn3U0wfYKP3hreiS_vMJOBM&ll=30.628458868567108%2C44.044189500000016&z=2