Dubai’de iş imkanları


Türkler için Dubai’de iş fırsatları

Dubai İnşaat Personeli İş İlanları Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde şehirlerinden olan Dubai inşaat alanında yatırımcıların oldukça ilgi odağıdır. İnşaat sektörünün sürekli gelişmesi yatırımcılara fırsatlar yaratmaktadır.

Dubai İnşaat Personeli İş İlanları

Modern ve gelişmiş inşaat çalışmalarının büyük bir bölümünü Türk inşaat şirketleri oluşturmaktadır. Bu alanda binlerce inşaat şirketinin olduğunu araştırma yaparsanız göreceksiniz. Geniş bir pazara sahip olmak ve birçok avantajlar sunuyor olması inşaat sektöründe dünyanın öncülerinden olması Dubai birçok şirkete de önemli fırsatlar yaratmıştır. Bütün dünyanın hayran kaldığı modern yapıları ve mimarisi ile inşaat alanındaki geniş yatırım, birçok Dubai inşaat şirketi ve yatırımcıya imkanlar sağlamaktadır. İnşaat sektörü fazla işçi alımı sağladığından Dubai iş ilanları içerisinde de geniş yer kaplamaktadır.

Dubai’de Nasıl İş Bulunur?

Dubai türk inşaat şirketleri ile adından söz ettiren bir kenttir. İnşaat alanında sıklıkla işçi alımına gidilmektedir. İşçi gereksinimi çok olması yurtdışı iş imkanları içinde Dubai’yi tercih edilen bir bölge haline getiriyor. Ayrıca mühendis ve mimar alımları da oldukça yoğundur. Bu avantajlar sayesinde ve iş alanınının özellikle inşaat alanında meslek sahibi olanların burada iş bulmaları oldukça kolaylaşıyor. İnşaat firmaları ayrıca oturma izni ve çalışma izni sağlayarak personele iyi imkanlar sunmaktadır. İnşaat sektöründeki imkanların çok iyi olması, vergiden muaf tutulması ve yatırıma desteğin büyük olması Türk şirketlerinin burada gösterdiği başarı ve prestij, Türk işçiler için de büyük bir fırsat yaratmaktadır. Dubai inşaat sektörü içinde çok iyi bir yer tutan Türk inşaat şirketleri Dubai’de iş bulmak isteyenler için yurtdışı iş ilanları sayesinde birçok işçiye bu şehirde çalışmak için fırsatlar sunuyor.

Dubai Ortalama Kazanç

Yurt dışı çalışma imkanı sağlayan ülkeler arasında Dubai sağlamış olduğu yüksek gelir ve iş imkanları açısından oldukça iyi olduğundan orada çalışmak isteyen kişi sayısı küçümsenemeyecek rakamlardadır. Türkiye’den de işçi gitmesi fazla olup şu anda da Dubai’de çalışan işçi sayısı çok yüksektir. Bu rakam yaklaşık olarak 10.000 civarındadır. Birçok sektörde iş bulmanın mümkün olduğu Dubai de Türkiye’ye oranla maaşlar daha yüksek fakat giderlerin de yüksek olduğunu göz ardı etmemek lazım. Her tarafın inşaat işleri ile dolu olması burada çalışacak personel sayısının her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Mavi yakalı işçilerin aylık kazancı 1.500 $ ile 3.500 $ arasındadır. Yabancı dil bilgisi ve tecrübelerine göre beyaz yakalıların kazancı değişiklik göstermekte ortalama kazanç 2.500 $ ile 6.000 $ olarak belirlenmektedir.