Evde dikiş nakış yaparak para kazanın


Evde dikiş nakış yaparak para kazanmak ev hanımlarının uzun yıllardır yaptıkları bir iş. Yeni fikir olmamakla beraber günümüzde hala, eskisi kadar olmasa da geçerliliğini koruyor. Siz de el becerinize güveniyorsanız evinizde dikiş nakış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Günümüzde tekstil sektörü hemen hemen her şeyi üretiyor olsa da hala el emeği göz nuru ürünler kullanmak isteyen bir kesim de var. Özellikle çeyiz hazırlayan anneler kızları için el emeği ürünler yaptırırlar. Çevrenizdeki kişilerin bu tür ihtiyaçlarını karşılayarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Dikiş nakış konusunda yeteneğiniz varsa hemen hemen hiç sermayeye ihtiyacınız olmadan bu işe başlayabilirsiniz. Bu işi yapmak isteyip de yeterli bilgisi olmayanlar ise halk evlerinin açtığı kurslara katılıp işin inceliklerini öğrenebilirler. Çevrenize birkaç dikiş nakış işi yaptıktan sonra yeni işler almanız daha da kolaylaşacaktır. Yaptığınız her iş sizin referansınız olacaktır ve emin olun gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikle “organik” ürüne olan merakta artmış durumda. Bebekleri için el yapımı kıyafetler yaptıran yeni nesil anneler de sizin için bir müşteri portföyü oluşturabilir.

Öte yandan yaptığınız el emeği göz nuru işleri internet üzerinden de satışa sunabilirsiniz. İnternetten satış için gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi siteleri kullanabileceğiniz gibi benim önerim el emeği ürünlerin satış platformu olan etsy.com (İngilizce biliyorsanız) veya pasaj.com üzerinden satışa sunmanızdır. El emeği ürünlerinizi hangi sitelerden satabileceğiniz konusunda buradaki yazıyı okuyabilirsiniz.