Gama Holding’in Yurt Dışında Devam Eden Projeleri


gama holding yurt dışı

FGP – BÖLGE 51 KUYUBAŞI BASINÇ YÖNETİM PROJESİ Kashagan / KAZAKİSTAN

Tengizchevroil
Projenin Tanımı
Future Growth Project (Gelecek Gelişim Projesi), Bölge 51 Kuyubaşı Basınç Yönetim Projesi inşaat, mekanik, elektrik ve enstrüman montajı işleri.
Tahmini Bitiş
Mart 2022

Ana Üstlenici
GATE İnşaat Taahhüt Sanayi ve Tesisat A.Ş (GAMA Endüstri iştirakı)

450 MW RADES C KOMBİNE ÇEVRİM GÜÇ SANTRALI Tunus Sumitomo Corporation (SC) – Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) Konsorsiyumu

Projenin Tanımı
RADES-C Kombine Çevrim Santrali anahtar teslimi yapım işleri için 19 Haziran 2017 tarihinde Tunus Elektrik ve Gaz İşleri – STEG (La Société Tunisienne de l’Electricité et du Gaz) ile Sumitomo Corporation (SC) – Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) Konsorsiyumu arasında ana EPC sözleşmesi imzalanmıştır. Akabinde Sumitomo Corporation ile GAMA Güç Sistemleri arasında 17 Temmuz 2017 tarihinde EPC alt yüklenici sözleşmesi imzalanmıştır. İşe başlama talimatı 22 Ağustos 2017’de alınmıştır. Proje finansmanı Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından sağlanmaktadır.
Santral 1+1 Multishaft konfügürasyon olup, SC-MHPS konsorsiyumu kapsamında Gaz Türbini, Buhar Türbini ve Jenaratörleri ile Atık Isı Kazanı, Buhar Çevrimi Borulaması ve Bypass Sistemi, Kondenser, DCS sistemleri tasarım ve satın alması yer almaktadır. Bu kapsam dahilindeki devreye alma işleri de yine konsorsiyum kapsamındadır.

GAMA Güç Sistemleri kapsamında ise yardımcı sistemler ekipmanları; RMS (Reducing and Measuring Sistem), gaz kompresör, yrdımcı kazan, sıvı yakıt sistemi, desalinasyon sistemi, su arıtma sistemi, yangın sistemi, trafolar, by-pass bacası tedariği ve tüm bina ve altyapı işlerinin tasarım, satın alma faaliyetleri ile sahadaki tüm inşaat ve elektromekanik montaj işleri, ayrıca bu kapsamlar dahilindeki ekipmanların devreye alma işleri mevcuttur.

Kurulu gücün mevcut toplam güce kıyasla %10 olduğu dikkate alınarak Tunus’da artan enerji talebine karşılık STEG tarafından Rades C Kombine Çevrim Güç Santralı projesinin yapımına karar verilmiştir.
Tahmini Bitiş
Mayıs 2020
Ana Üstlenici
GAMA Güç Sistemleri A.Ş

1800 MW ALBA PS5 KOMBİNE ÇEVRİM GÜÇ SANTRALI BAHREYN Aluminium Bahrain B.S.C. (ALBA)

gama holding yurt dışı iş ilanları

Projenin Tanımı
GAMA Güç Sistemleri ve GE Global Parts & Products GMBH kapalı Konsorsiyumu, Aluminium Bahrain B.S.C(ALBA) ile 4 Ağustos 2016 tarihinde doğal gaz ve sıvı yakıt ile çalışacak toplam kapasitesi 1800 MW olan güç santralının yapım işine ait kısıtlı işe başlama anlaşmasını imzalamıştır. Anahtar teslimi sözleşme imzası ise 20 Ocak 2017’de gerçekleşmiştir.

Projenin İşvereni Aluminium Bahrain B.S.C. (ALBA), yeni ‘Smelter Expansion’ projesine enerji sağlamak, mevcut elektrik üretim ünitelerini, verimliliği yüksek yeni teknoloji ürünü gaz türbinleri ile değiştirmek amacıyla söz konusu 1800 MW’lık Doğalgaz Kombine Çevrim Santraline yatırım planlamıştır. Yeni “Smelter Expansion” projesine sağlanacak enerji ile ALBA dünyada en geniş aluminyum üretim hacmine erişecektir.
Proje kapsamı GE 9 HA.01 Gaz Türbiniyle 3 adet GE A650 Buhar Türbini, 1x1x1 multishaft konfigürasyon güç santralinin mühendislik, satın alma ve yapım işlerini içermektedir. Bütün BOP sistemlerinin mühendislik, satın alma işleri ile yapım işlerinin tamamı GAMA kapsamındadır. Devreye alma işlerinde sorumluluk ise Konsorsiyum üyelerinin kendi kapsamındaki sistemlerle sınırlıdır.

Tahmini Bitiş
Nisan 2019

4-)

KHURAIS GAZ VE PETROL AYRIŞTIRMA TESİSİ PROJESİ Khurais / SUUDİ ARABİSTAN Saudi Aramco

gama holding yurt dışı

Projenin Tanımı
Gaz ve Petrol Ayrıştırma Tesisinin tüm inşaat, altyapı, üstyapı, mimari, elektromekanik işleri ve tesisin devreye almaya hazır hale getirilmesi.

Tahmini Bitiş
Eylül 2018
Ana Üstlenici
Snamprogetti Saudi Arabia Ltd. (SAIPEM)…Devamı sonraki yazılarımızda.