Sembol İnşaat 2022 devam eden Projeler


Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince’nin Tufan Aytekin Gültekin ile beraber kurduğu inşaat firmasıdır. Sembol İnşaat, Türkiye’de Rixos Otelleri’ni ve yurtdışında da 1,5 milyon m2’den fazla alanı inşa etmesiyle bilinir.

Sembol İnşaat ne zaman kuruldu? Firma neler yaptı?

Sembol İnşaat 2000 yılından beri faaliyette olup, önemli projelere imza atmıştır. Çok sayıda beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, çok amaçlı spor merkezleri, kültür ve eğitim tesisleri, medya merkezleri, iş merkezleri ve kuleleri, sergi ve kongre merkezleri projelerini hayata geçiren Sembol inşaat, Türkiye, Kazakistan, Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, BAE ve Libya’da 1,5 milyon m2’den fazla alan inşaa etmiştir. Sembol İnşaat’ın sahip olduğu network ile dünyanın bir çok coğrafyasında büyük çaptaki projeler taahhüt edilen zamanda kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sembol İnşaat’ın gerçekleştirdiği projelerden ikisi; Kazakistan’daki Han Çadırı Alışveriş ve Eğlence Merkezi ile Barış Sarayı dünyanın simgeleşen sekiz yapısının arasına girmiştir.

Sembol İnşaat’ın devam eden projeleri nelerdir.

Nazarbayev Merkezi İdari Binasi, Nazarbayev Center’ın devamı niteliğinde; 2000 kişilik çok amaçlı salon, müze, kütüphane ve arşiv ana fonksiyonlarını ve bunların destek ünitelerini içeren, 115 metrelik bir köprü ile birbirine bağlanan bir yapıdır.

Tasarımımızın ana ilkesi, Nazarbayev Center gibi sadeliği ile öne çıkan, vakur monument bir eser oluşturmaktır.

Yapı yaklaşık 100 metreye 100 metre kare şeklinde, yarım bodrum(-4.05) artı 3 katlı (± 0.00, +5.40, +12.00) tek blokdan oluşmaktadır.

Binanın doğu yönünde yarım kattan oluşan bodrum(-4.05), teknik hacimlere ayrılmıştır.

Binanın ana girişinin de olduğu birinci kat(± 0.00), giriş holü, fuaye ,kütüphane, arşiv, ofisler ve depolama mekanlarından oluşmaktadır.

Giriş holü ve fuaye alanı, kaskatlar şeklinde, Ana Salona girişin olduğu İkinci kata(+5.40) ulaşmaktadır. İkinci kat, VİP bölümü , 2000 kişilik ana salon, sahne arkası birimleri, yemek alanları ana mutfak ve destek birimlerden oluşmuştur.

Fuaye bölümü, yapıda 3 kat(± 0.00, +5.40, +12.00) boyunca yükseltilmiş ve her kattan algılanacak şekilde, görsel showlara ( Kinetik show vb.) uygun şekilde dizayn edilmiştir.

Üçünçü kat(+12.00) ağırlıklı olarak müze ve sergi alanı olarak kullanılmış ve coworking alanları ile desteklenmiştir.

Nazarbayev Center ile bağlantıyı sağlayan VIP köprü, direkt olarak İkinci kat(+5.40) VİP alanlarına açılmaktadır.

Nursultan Nazarbayev Üniversitesi, Üniversite Hazırlık Merkezi ve Mühendislik fakültesi, Bilim ve Teknoloji Fakültesi, Edebiyat ve Sosyal bilimler Fakültesi, İşletme Enstitüsü, Kamu Politikası Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Tıp Fakültesi olmak üzere toplam 7 fakülteden oluşuyor.

Sembol İnşaat Firmasının diğer yeni projelerinde yer almak istiyorsanız.

NASIL BAŞVURABİLİRİM

SML ailesinin bir üyesi olmak için bütün yapmanız gereken harekete geçmek ve ilk adımı atmak.

Özgeçmişinizi https://cv.sembolinsaat.com.tr adresi üzerinden oluşturarak ilanlarımıza başvuru yapabilirsiniz.