Yabancı Ülkede Arkadaş Edinmek


Yabancı Bir Ülkede Kolayca Arkadaş Edinmek İçin 7 İpucu

Eğer bir yurtdışı seyahatine çıkıyor ve gittiğiniz ülkede arkadaşlar edinmek istiyorsanız, illaki yerel lisanı bilmeniz gerekmiyor. Yemek, dans ya da sadece o ülkenin vücut dilini öğrenerek insanlarla bağ kurabilirsiniz. Yabancı bir ülkede kolayca arkadaş edinmek istiyorsanız sizin için listelediğimiz 7 ipucuna göz atın.

1. Nasıl selam vermeniz gerektiğini öğrenin ve yanlış anlaşılmaya yol açabilecek vücut dilinden uzak durun

Yabancı ülkeleri ziyaret etmeden önce vücut dilindeki farklılıkları öğrenmenizde fayda var. Örneğin birçok ülkede aşağı yukarı kafa sallamak onaylama anlamına gelirken, Bulgaristan’da hayır anlamına geliyor. Çin’de ve Tayland’da birinin başına dokunmamalısınız, özellikle çocukların kafasına asla dokunmayın. Japonya’da el sıkışma yerine başla selamlama kabul görüyor. Japon görgü kurallarına uymak için fiziksel teması minimumda tutarak, kucaklamak ya da el sıkışmaktan kaçınmanızı öneririz.

2. Birlikte yemek yiyin

Yemek insanları bir araya getiren evrensel bir dildir. Güzel bir sofranın ya da lezzetli bir yemeğin, bol muhabbetli, keyifli bir ortam sağladığına kim itiraz edebilir ki. Etrafınızdakiler yemeği beğenip beğenmediğinizle özellikle ilgilenecektir. Yorum yapmasanız da bunu mimiklerinizden anlamaları hiç de zor olmaz. Beğenseniz iyi edersiniz çünkü bu, artı puan toplamanıza oldukça yardımcı olacaktır.

3. Hediye etmek için kendi ülkenizden birkaç hatıra eşyası getirin

Yabancı bir ülkeye giderken yanınızda ülkemize ait küçük hediyeler bulundurun. Pahalı şeyler olmasına gerek yok. Türk kahvesi, fincan, lokum ya da buzdolabı magneti bile olabilir. Bu küçük hediyeler hem sempati uyandıracak, hem de birbirinize kolayca ısınmanızı sağlayacaktır.

4. Yerel dilde birkaç kelime öğrenin

Gittiğiniz yerin lisanını kısa zamanda öğrenmeniz mümkün değil. Ancak bu bazı kelimeleri öğrenemeyeceğiniz anlamına da gelmiyor. “Merhaba”, “Nasılsınız?”, “Teşekkürler”, “Hoşçakalın”, “Nerede?” ve “Ne kadar?” gibi sözcüklerin, ziyaret ettiğiniz ülkenin dilindeki karşılıklarını mutlaka öğrenin.

5. Yerel dilde hiçbir şey diyemiyorsanız fotoğraflar vasıtası ile konuşmaya çalışın

Eğer yerel lisanı kullanmakta zorlanıyorsanız, resimlerle iletişim kurmaya çalışın. Nasıl mı? Hepimizin telefonları ya da tabletleri var. Eğer sizin de bir akıllı telefonunuz varsa hem resimler hem de “Google Translate” sayesinde biraz yol kat edebilirsiniz. Kız arkadaşlar edinmek için şirin kedi ve bebek videoları oldukça işe yarayacaktır, bizden söylemesi.

6. Turistlerden beklenmeyecek sıra dışı deyimler öğrenin

Yerli birini turistlerden beklenmeyecek bir lafla şaşırtmanın keyfini çıkarmayı deneyin. İnanın çok eğleneceksiniz. Söyleyeceğiniz şey turist rehber kitaplarında bulamayacağınız bir şey olmalı. Rehberlerde çok bilindik basit şeyler yer alır. O yüzden internette biraz araştırma yapın, aradığınız cümleyi bulduğunuzda araştırmanızı detaylandırın, doğru yolda olduğunuzu kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

7. Müzik, karaoke veya dans ile bağlantı kurmayı deneyin

Gittiğiniz ülkedeki yerli insanlarla bağlantı kurmanın en kolay ve eğlenceli yollarından biri de dans ve müziktir. Dilerseniz en iyi disko figürlerinizi sergileyin, dilerseniz onların tarzını kopyalamaya çalışın. Onlara yakın hissettiğinizi göstermek için usta dansçı olmanıza gerek yok, rahat olun ve eğlenmenize bakın. karaoke barlar da yerel arkadaşlarınızla rahatça eğlenip kaynaşmanızı sağlayacak en iyi yerlerden biridir.Kaynak:https://www.skyscanner.com.tr