Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Yöntemleri


Yapı Kredi Bankası cazip faiz oranlarında ve vadelerde kredi fırsatları sunuyor. Bu krediler sayesinde tatil, eğitim, yatırım gibi bir çok ihtiyaç kapsamındaki giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredi başvurusu nasıl yapılır onlardan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Yöntemleri

Bir çok bankada olduğu gibi Yapı Kredi Bankası sizlere pratik bir şekilde kredi başvurusu yapabilme imkanı sunuyor. İster internet üzerinden isterseniz şubeye giderek kredi başvurusunu anında yapabilirsiniz. Üstelik krediniz onaylandıktan sonra hafta sonu dahi kredinizi kullanmanız mümkündür. Başvuru yapabileceğiniz kanalları şöyle sıralayabiliriz. Bunlar;

 • İnternet Bankacılığı kredi başvurusu,
 • Mobil Bankacılık Uygulaması,
 • Yapı Kredi ATM’leri,
 • Yapı Kredi Şubeleri,
 • SMS başvurusu,
 • 444 04 44 numaralı telefon bankacılığı şeklindedir. Bu yöntemlerden sizlere en kolay gelen yöntemi kullanarak kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet Bankacılığı kredi başvuru yöntemleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Hem pratik hem de zaman kaybetmeden başvuru yapılabilmesi en temel tercih nedenidir.

Kredi başvurusu Yapı Kredi İnternet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Ana sayfada bulunan arama motoruna kredi başvurusu yazdığınızda karşınıza kredi seçenekleri çıkmaktadır. Burada ihtiyaç kredisini seçtiğiniz zaman sizi başvuru ekranına yönlendiriyor.

TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve cep telefonunuzu girdikten sonra doğrulama kodunu diriyor ve ön başvuruyu yapıyorsunuz. Başvuru için gerekli adımları tamamladıktan sonra cep telefonunuza başvuru yaptığınıza dair bilgilendirme mesajı geliyor. Kredi başvurusu için kredi notu gibi bilgileriniz incelenmekte ve sizlere başvuru hakkında bilgilendirme amaçlı geri dönüş yapılmaktadır. Daha sonra şubeye davet edilerek kredi onayı için gerekli girişimlerde bulunuluyor.

SMS İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası SMS kredi başvurusu sayesinde evinizden, iş yerinden ve kısacası telefonunuzun çektiği her yerden başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS Kredi başvurusu sonrası size bilgilendirme mesajı geliyor. Eğer kredi başvurunuz kabul edilirse banka sizi şubeye davet ediyor. SMS başvurusu için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Telefonunuzun mesajlar kısmına giriyorsunuz,
 • Kredi türünü yazıp boşluk bırakıyorsunuz,
 • TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıyorsunuz,
 • Aylık gelirinizi yazıyorsunuz,
 • Kısa mesajı 4411 numaralı servise gönderiyorsunuz.
 • Örnek sms; Bireysel 98765432132 2000 şeklindedir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığını arayarak şubeye gitmeden bir çok bankacılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusu, kayıp çalıntı bildirimi, kredi ürünleri hakkında bilgi gibi bir işlemi yapmanız mümkündür. Bunun için 444 04 44 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankasının size en yakın şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için yanınızda TC kimlik kartınızı götürmeniz yeterli olacaktır. Ön başvuru sonrası sizlerden ek belge talep edebilirler. Gelir belgesi, ikametgah belgesi gibi…

İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

Yukarıdaki tabloda 10 Bin TL ve 50 Bin TL arası kredi tutarlarının örnek hesaplamaları ifade edilmiştir. Buna göre en yüksek faiz oranı 2,69 ile 10 Bin TL 36 ay vadeli kredi için tanımlanmıştır. Bu kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 17.055,0 TL olarak ifade edilmiştir. En düşük kredi faiz oranı ise %2,55 olarak 50 Bin TL 36 vadeli kredi için hesaplanmıştır. Toplam geri ödeme tutarı ise 83.186,64 TL olarak ifade edilmiştir. Bu rakamlar örnek olarak verilmiştir. Şubeye gittiğinizde bu değerler değişebilir.

Eğer kredi notunuz yüksek ise banka size bu kapsamda yardımcı daha cazip rakamlar için yardımcı olabilir. Eğer kredi notunuz düşük ise banka başvurunuzu reddedebilir. Kredi notunun kredi başvurusuna etkisine dair detaylı bilgileri internet sitemizde bulabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Yapı Kredi kredi başvurusu hakkında bilgiler derledik. Sizlere anlattığımız başvuru yöntemleri sayesinde size en uygun başvuru yöntemini tercih ederek en kısa sürede kredinize ulaşabilirsiniz. Kredi başvurusu esnasında yaşadığınız tecrübeleri veya problemleri yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.