Acil Para Bulma Yöntemleri


Nakit sıkışıklığına çözüm sağlamak için acil para bulma arayışına girme pek çok kişinin başına gelen bir durum. Acil para lazım diyen kişilerin sorunlarına çözüm bulmak için birçok yöntem mevcut.
Nakit sıkışıklığına çözüm sağlamak için acil para bulma arayışına girme pek çok kişinin başına gelen bir durum. Acil para lazım diyen kişilerin sorunlarına çözüm bulmak için birçok yöntem mevcut. Kredi çekme kredi notu yetersiz olan kişiler bu yöntemi kullanamayacakları veya kredi onay sürecinin uzun sürmesi nedeni diğer hızlı ve pratik yöntemleri araştırdık. Senetle satılan araba yüksek fiyatlı ürünler acil paraya çevrilebilir gibi olsa da genelde satıcılar araçlara satılamaz kaydı koydurduklarından satmak mümkün olmuyor.

Başkası Üzerinden Kredi Çekme

Para bulmada sıklıkla kullanılan bu yöntem kredi çekme yeterliliğine sahip bir kişi üzerinden kredi çekerek sizin tarafınızdan taksitlerin ödenmesidir. Çoğu kişi kredinin vadesinin uzun veya miktarının çok olması nedeniyle bu istek geri çevrilebilmektedir. Bu nedenle kredi çekecek kişi üzerinde hatırınızın çok olması gerekiyor. Bazı kişiler kredi çektiklerinde kendileri menfaat sağlamak için belirli bir miktarda komisyon alarak bu yöntemi kredinin geri kalanının tahsilinde güvence aldıktan sonra uygulayabiliyor. Bu yöntemle para çekme yöntemini kullanmak isteniyorsa komisyon miktarına dikkat edilmesi ve verilecek güvence konusunda yazılı sözleşme yapılmasında yarar var.

Faturalı Cep Telefon Hattıyla Acil Para Bulunuyor

Üzerinize kayıtlı faturalı cep telefonu hattınız var ise cep telefon operatörlerinden taahhütlü cep telefonu alıp bunu paraya çevirerek acil para ihtiyacı giderilebiliyor. Seçilecek cep telefonu piyasada tutulan bir model olması gerekiyor. Ayrıca cep telefonu alındıktan sonra kutusunu açmamak, faturasını muhafaza ederek bu şekilde satışa sunma kısa sürede nakde çevrilmesinde büyük fayda sağlıyor. Alınan cep telefonu kutusu açılmasa da ikinci el olarak işlem göreceğinden bir miktar zarar ediliyor. Daha az zararla satabilmek için mümkün olduğu kadar çok cep telefonu dükkânına sormak gerekiyor. Satmak için vaktiniz var ise internet üzerindeki satış platformlarından satmak zararınızı azaltabilir.

Beyaz Eşya ve Elektronik Eşya Paraya Çevrilebiliyor

Beyaz eşya veya elektronik eşya satan ulusal çaptaki pek çok marka senetle satış yapıyor. Bu satışlardan alınan malzemeler peşin olarak spot mağazalara satmak acil para lazım olan durumlarda soruna çözüm sunuyor. Televizyon, bilgisayar gibi çabuk satılabilen cihazlarda zarar daha az olabiliyor. Marka seçimi konusunda piyasa araştırması yapılması hızlı paraya çevrilmeye yardımcı oluyor. Diğer yöntemlerdeki gibi bu yöntemde de pazarlık yapmak zararı azaltmaktaki en önemli faktör oluyor.

Senetle Motosiklet Almak

Para ihtiyacının birkaç bin liradan fazla olması senetle satılan motosikletin veya elektrikli bisikletin alıp peşin fiyata satılmasıyla çözülebiliyor. Motosikletler piyasada hızlı bir şekilde el değiştiren araçlardan. Bu nedenle acil para lazım olması durumunda birçok kişi tarafından tercih edilen yöntemlerden birisi olmakta. Motosiklet veya elektrikli bisiklet kurumsal ev eşyası satan yaygın mağazalar tarafından satılmakta. Bu araçların başka bir mağazaya satmak çoğu zaman yüksek zararlara neden olabiliyor. Bu nedenle satışı mutlaka siz yapmalısınız. Diğer yöntemlerden biraz daha uzun süren bir para tedarik etme yöntemi olabileceğinden en son denenecek çarelerden birisi.

Altın Alıp Satmak

Son çıkan düzenlemeler ile altına taksit sınırlaması getirildi. Bu nedenle kredi kartınız var ise altın alıp satmak daha sonra kredi kartının asgari ödeme tutarının ödenmesi acil durumlarda çözüm sağlayabiliyor. Gram altın alınması daha az zarara neden olabiliyor.