Evde Nikâh Şekeri Paketleme İşi


Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de nikâh işlemi son derece önemlidir ve özenli bir süreçtir. Nikâh işlemi bölgeden bölgeye, ülkeden ülkeye değişik geleneklere tabiidir. Bizim ülkemiz için nikâhta vazgeçilmez olan ise nikâh şekeri paketlemedir. Bu nikâh şekerleri nikâh şekeri paketleme işi yapanlar tarafından hazırlanır. İşsizler, emekliler, ev hanımları, asıl mesleğinde çalışıp ek gelire ihtiyacı olanlar, öğrenciler kısacası belli bir yaşa gelmiş herkes bu işi yaparak ek gelir elde edebilir.

Nikâh şekerlerini hepiniz görmüşsünüzdür. Son derece süslü ve özenilerek hazırlanmış paketlerdir. Aslında çok da basit bir iş olmamakla birlikte el alışkanlığı kazandıktan sonra keyifli ve kolay bir iş haline gelebilir. Nikâh şekerlerini paketlemek için makas, tül, silikon yapıştırıcı, fiyonk, kurdele ve süs aksesuarları gibi pek çok malzemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Gerekli malzemeleri firmanız sizin için temin ettikten sonra sabırla ve titizlikle çalışmalara başlayıp, belli bir süre sonra kendinizi geliştirip hızlanabilirsiniz.

Evde Nikâh Şekeri Paketleme İşi Veren Firmalar

Nikâh şekerleri genel olarak düğün organizasyonuyla ilgilenen firmalar tarafından temin edilir. Bu sebeple genellikle evde nikâh şekeri paketleme işi düğün organizasyonuyla ilgilenen firmalar tarafından istihdam edilmektedir. Fakat ek iş sağlayan aracı firmalar yoluyla da bu işe ulaşma şansınız vardır.

Evde Nikâh Şekeri Paketleme İşinden Kazanç

Bu işten elde edeceğiniz gelir yapacağınız paketlemenin zorluğuna göre değişebilir. Nikâh şekeri paketleme işi kolay paketlerin yanı sıra zor paketlerden de oluşabilir. Bu da şeker başına alacağınız miktarın değişmesine sebep olacaktır. Tahmini olarak şeker başına alacağınız miktar 5 ila 10 kuruş arasında değişiklik gösterir. Ayırdığınız vakit ve çalışma hızınız aylık olarak kazanacağınız geliri belirleyecektir. Evde çalışmanın verdiği rahatlıkla çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek kazanacağınız miktarı da kendiniz belirlemiş olursunuz. Yaklaşık olarak 5-6 saatinizi ayırmanız sizin için güzel bir ek gelir kaynağı olabilir. Bu işten de ortalama olarak aylık 500 ila 1000 lira arasında kazanabilirsiniz. El çabukluğunuz ve çalışma miktarınıza bağlı olarak alt ve üst sınır elbette değişecektir.