Taşerona Verilen Kadroda 1 Milyon Kişiyi İlgilendiren Rapor


Taşerona verilen kadroda bir ilk yaşandı. Resmi olarak rapora girmeleri sağlandı. Taşeronda ilk resmi rapor sunuldu.

Yasal düzenleme ile taşeronların ihtiyaçları ortaya konmalı. Bir milyon kişi için açıklanan raporda çarpıcı detaylar dikkat çekiyor.

Resmi Raporda Yasal Düzenleme İhtiyacı


Taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile yaşanan sorunlar da gündemde çokça kaldı. Peki, taşeron resmi raporu ile yaşanan sorunlar nasıl değerlendirildi? Çıkarılan sonuca göre taşeronların sorunlarının çözülmesi için mutlaka yasal düzenleme gerekiyor. Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) resmi raporuna göre, makamlarca taşeron sorunları dile getirilmiş oldu. Bu durumda yaklaşık olarak bir milyon kişiyi doğrudan ilgilendiren bir rapor sunulmuş oldu.

Taşeronlar ile Bir İlk!


Kadro alan işçiler ve kadroya geçişi çeşitli nedenler ile gerçekleşmeyen taşeron işçiler ilk olarak rapor oluşturulmasına neden oldu. Bakıldığında sorunların çözümü için gerekli olan şeylerin resmi olarak raporlanması son derece önemli. Kadro alamayan işçiler için ilave olarak yasal düzenlemelere gerek duyulduğundan bahsedildi. Makul süre iççinde yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için gerekenin yapılması yönünde açıklama getirildi.

Öngörülmeyen Sorunlar;


Taşeronların kadroya geçirilmesinin ardından çok sayıda sorun ortaya çıktı. Bu durum aslında öngörülmeyen sorunların olduğunu ortaya koydu. Ayrıca kadro alamayan kişilerin de taşeronlarda haksızlık durumunun dikkat çekmesine neden oldu. Kendi içlerinde de maaş eşitsizliği söz konusu.