Yurtdışında Vasıfsız Eleman Arayan Firmalar


Yurtdışında vasıfsız eleman arayan firmalar

Yurtdışında vasıfsız eleman arayan firmalar

Yurtdışında iş yapan firmalar vasıfsız eleman alımı yapmak üzere çeşitli pozisyonlarda iş ilanları yayınlıyor. 2022 yılında yurtdışında vasıfsız eleman arayan firmalar.

Yurtdışı vasıfsız iş ilanları 2022. Belirli bir meslek sektörüne ait olan kişilerin mesleğini yurtdışı ülkelerince icra ederek Türkiye’de aldığından daha fazla maaş alabilmeleri mümkündür. Yurtdışı iş ilanları 2022 yılı içerisinde de kişilerin takip edeceği haberlerden biri olacaktır. Türkiye’den yurtdışına giderek alacağı maaşı döviz kurundan ötürü yaklaşık 4 katına çıkaracak olan kişilerin yurtdışında vasıfsız iş ilanları yayınlayan firmaların ile iletişime geçerek bu firmalardan destek alabilmeleri mümkündür. Vasıfsız bir şekilde çalışan kişilerin de yurtdışında iş yapabilmeleri için ve yurtdışında çalışmak için gerçekleştirecekleri inşaat, garsonluk gibi işleri seçebilmeleri için gereken alan sağlanır.

Yurtdışında Vasıfsız Çalışma

Vasıfsız eleman olarak yurt dışında çalışmak isteyen kişilerin en yaygın olarak seçtiği sektör inşaat sektörüdür. Özellikle de Arap ülkelerinde yer alan inşaat sektörü içerisinde Türkiye’den vasıfsız olarak giden pek çok kişi mevcuttur. Yurtdışı vasıfsız işçi alımı senesinde de gerek Arap ülkeleri gerekse de diğer yurt dışı ülkelerinde devam edecektir. Bunun yanı sıra çoğu kişinin garsonluk gibi kolay yapılabilecek işleri tercih etmesinin yanı sıra bu iş için gidilecek olan ülkedeki dile hakm olmak gerekir.

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Maaşları

İnşaat firmalarının işlerini tamamlamasından sonra tekrar aynı işçilerle devam etmek istemesi Türkiye’den yurt dışına çalışmak için gidecek olan kişilerin en büyük nedenlerinden biri olarak sayılabilir. İşkur yurtdışı iş başvurusu 2022yılı içerisinde yurtdışında bu sektörlerde çalışmak adına şimdiden başvurular yapılabilir. Ortalama 2.500 Dolar civarında olan maaşlar Türkiye döviz kuru içerisinde 10.000 TL değerine yakın olarak görüldüğü için çoğu kişi yurtdışında çalışmayı ister.

Yurtdışında vasıfsız eleman arayan firmaların iş ilanlarına ulaşmak için sitemizi inceleyebileceğiniz gibi kariyer sitelerini de takip edebilirsiniz.

Yurtdışı Vasıfsız İşçi İzi Günleri

Yurtdışına götürülen vasıfsız işçilerin hakları ülkenin kanunları tarafında korunarak izin günleri, maaş ödemeleri ve bilumum güvenlik hakları da mevcut bulunur. 6 aylık dönem içerisinde 15 günlük tatil süresi veren yurtdışı firmaları bu şekilde kişilerin kendi ülkesine gidebilmesine de imkan tanır. Bu izin günleri içerisinde geri dönüşünü yapacak olan işçilerin belirtilen sürede ülkeye giriş yapması ve işinin başında bulunması önemli bir noktadır. İŞKUR üzerinden yurtdışı işleri için başvurusu yapılabilir.